Olimpiada z TV5MONDE


Olimpiada z FRANҪAIS PRÉSENT


Olimpiada z FDLM


Olimpiada z OIF


Zwolnienie laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych z egzaminu maturalnego

buton1. Laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych znajdujących się w wykazie ogłoszonym przez dyrektora CKE na daną sesję egzaminacyjną na stronie www.cke.edu.pl, są zwolnieni z egzaminu maturalnego z danego przedmiotu.

W przypadku absolwentów szkół lub oddziałów dwujęzycznych, którzy uzyskali tytuł laureata lub finalisty olimpiady z przedmiotu obowiązkowego nauczanego dwujęzycznie, zwolnienie nie obejmuje części pisemnej egzaminu zdawanej w drugim języku nauczania. Zwolnienie laureata lub finalisty olimpiady przedmiotowej jest równoznaczne z uzyskaniem najwyższego wyniku odpowiednio w części ustnej i części pisemnej egzaminu na poziomie rozszerzonym albo na poziomie określonym dla szkół dwujęzycznych.

2. Laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych przedstawiają przewodniczącemu szkolnego zespołu egzaminacyjnego (dyrektorowi szkoły) zaświadczenie o uzyskaniu tytułu laureata lub finalisty olimpiady, na podstawie którego przewodniczący szkolnego zespołu egzaminacyjnego stwierdza uprawnienie do zwolnienia z egzaminu.

7 comments to Zwolnienie laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych z egzaminu maturalnego

 • Ula

  To wszystko prawda, niestety jeśli chodzi o uczniów klas dwujęzycznych Ambasada Francji uznaje jedynie tytuł laureata za zwalniający z matury (i to wyłącznie pisemnej) przyznając certyfikat. W ten sposób będąc finalistką jestem zmuszona przystąpić do wszystkich części matury.

  Internauci uznali ten komentarz za doskonały ! A Ty jak go oceniasz? Dobre 13 Słabe 5

 • KG OJF

  Rzeczywiście Ambasada Francji wystawiając uczniom klas dwujęzycznych zaświadczenie potwierdzające zdanie matury dwujęzycznej z języka francuskiego, uznaje wyłącznie tytuł laureata. Nie zwalnia to jednak laureatów z konieczności przystąpienia do części ustnej matury dwujęzycznej czyli analizy tekstu literackiego.

  Internauci uznali ten komentarz za doskonały ! A Ty jak go oceniasz? Dobre 12 Słabe 0

 • madz

  finaliści są zwolnieni zarówno z matury na poziomie podstawowym (obowiązkowa), jak i rozszerzonym, tzn z obydwu mają 100%?

  Internauci uznali ten komentarz za doskonały ! A Ty jak go oceniasz? Dobre 7 Słabe 1

 • KG OJF

  Są zwolnieni z matury podstawowej i/lub rozszerzonej. Jest to uzależnione od złożonych deklaracji co do wyboru poziomu matury dokonanej przez maturzystów w swych szkołach macierzystych.

  Internauci uznali ten komentarz za doskonały ! A Ty jak go oceniasz? Dobre 12 Słabe 0

 • noname

  Ukryte ze względu na niski Ocena komentarza. Kliknij tutaj aby zobaczyć.

  Internauci uznali ten komentarz za mało konstruktywny. A Ty jak go oceniasz? Dobre 3 Słabe 7

 • Teresa Kaczmarska

  Proszę o odpowiedż w sprawie matury dwujęzycznej. , na podstawie której otrzymuje się certyfikat językowy uprawniający studiowanie we Francji. Czy będąc finalistą olimpiady j.francuskiego jest się zwolnionym ze zdawania części podstawowej i rozszerzonej z j. francuskiego i zdaje się tylko część dwujęzyczną z j. francuskiego i przedmiotu, czy trzeba zdawać wszystko po kolei?

  Oceń komentarz: konstruktywny czy niezbyt konstruktywny ? Dobre 1 Słabe 1

 • Ola

  Z wielu stron słyszę, że tytuł „obowiązuje” dwa lata i po ich upływie nie zwalnia już z egzaminu maturalnego, czy to prawda?

  Internauci uznali ten komentarz za kontrowersyjny. A co ty na ten temat myślisz ? Dobre 6 Słabe 2

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>